Knihu vydává Okrašlovací spolek Mikulov ve spolupráci se Správou CHKO Pálava, navazuje na fotografického průvodce 100 pálavských rostlin – zachovává stejný formát i styl.

V této publikaci jsme mohli postihnout jen malý zlomek z celkové pestrosti bezobratlých, kterých na Pálavě najdeme přes deset tisíc. Výběr druhů pro brožuru reprezentuje nejen běžné druhy, se kterými se návštěvník Pálavy pravděpodobně potká, ale i druhy vzácné, typické pro Pálavu (a někdy v rámci ČR dokonce žijící jen na Pálavě), u kterých je pravděpodobnost náhodného setkání jen malá.

Každému druhu je věnována jedna dvoustrana – text s popisem, informací o rozšíření, biologií, ohrožení a případných podobných příbuzných, doplněný jednou či více fotografiemi. Nechybí tipy na místa, kde na tyto druhy můžete s největší pravděpodobností narazit. S formátem A6, praktickou kroužkovanou vazbu a kvalitním tiskem na pevném papíru jde o průvodce, který se snadno vejde do kapsy a pomůže poznat bezobratlé při výletech na Pálavu. Autorem textů je Pavel Dedek, zoolog Správy CHKO Pálava. Na webu si můžete prohlédnout ukázku v PDF.

Zisk z prodeje knihy použije Okrašlovací spolek k financování své činnosti pro krajinu a přírodu Mikulovska. Vydání knihy významným finančním příspěvkem podpořila firma ZEBR s.r.o.

Knihu můžete objednat nebo zakoupit v TIC Mikulov, TIC Pavlov, knihkupectví Malá Medvědice v Mikulově nebo v Regionálním muzeu Mikulov a Archeoparku Pavlov.

  • cena 229 Kč
  • 178 stran
  • 113 x 148 mm